O vlhkosti

Trápí Vás i vzdušná vlhkost v domácnosti?

59c15ea1ab47e-1024

Přítomnost nadměrné vlhkosti je závažný problém, který ohrožuje Vaše zdraví. Má negativní ekonomické dopady a nepříznivě tak ovlivňuje kvalitu bydlení. V domech s nadměrnou vlhkostí (jak vzdušnou, tak ve zdivu) se často objevují plísně a navíc se vytváří ideální podmínky pro množení roztočů.

Vznik plísně je jasným signálem vysoké vlhkosti vzduchu v domě a pro jeho obyvatele představuje velká zdravotní rizika. Uvolňuje nebezpečné spory a některé plísně jsou karcinogenní.  Plísně také přispívají ke vzniku alergií.

  • Plísně jsou škodlivé pro všechny věkové skupiny, avšak nejvíce jsou ohrožené děti. Pokud plíseň v domě objevíte, co nejdříve s ní začněte bojovat.

Vzdušnou vlhkost v domácnosti zvyšujeme běžným provozem jako např. vaření, sušení prádla nebo koupání. Vlhkost se pak sráží na chladných površích, jako jsou rámy oken nebo zasklení.

Jak nejsnadněji zlepšit problém se vzdušnou vlhkostí?

  • Technika správného větrání.

    • V zimě je ideální větrání po dobu 5 až 10 minut minimálně dvakrát denně, v zimě větrat intenzivně, krátce a pravidelně, aby se příliš neochlazovaly rámy oken a nedocházelo zbytečně k nežádoucím tepelným ztrátám. Snažíme se dostat do interiéru co nejvíce čerstvého vzduchu v co nejkratším čase. V zimě se nedoporučuje používat mikroventilaci.

 

  • Elektrické vysoušeče, tabletové vysoušeče, rekuperace aj.

    • Pokud se jedná o nemovitost s nefunkční izolací, tak odvlhčovače vzduchu pouze odstraní následky, ale neodstraní příčinu. 

 

  • Trvalé řešení zemní kapilární vzlínající vlhkosti, díky kterému dojde i ke snížení vzdušné vlhkosti.

    • Domluvte si schůzku s naším technikem a zjistěte, zda je ve Vaší nemovitosti možné vyřešit zemní kapilární vzlínající vlhkosti za pomoci  elektro fyzikálního  přístroje SUCHÝ DŮM.

Zákaznická linka +420 792 289 583
E-mail info@suchydum.com
Výrobce SUCHÝ DŮM s.r.o.